Emeryci chętnie korzystają z rabatów i promocji, zakupy robią w dni powszednie

Autor: Życie Warszawy 12 marca 2010 09:51

Bony towarowe, rabaty i promocje czekają w sklepach na seniorów. Ze zniżek coraz częściej korzystają ich dzieci i wnuki. Listę zakupów podrzucają raz w tygodniu - informuje Życie Warszawy.

Jestem na emeryturze, więc szukam sklepów, w których jest taniej. A tam, gdzie mam rabaty, kupuję też pieluszki dla wnuczki, a córce środki do prania - przyznaje Janina Musiał z Bródna. Co wtorek z mężem jadą na zakupy do CH Targówek. W tym dniu w Carrefourze klienci, którzy ukończyli 60 lat, mają upusty w postaci bonów towarowych. Wystarczy, że z kwitem z kasy pójdą do punktu obsługi klienta i pokażą dokument poświadczający ich wiek. Wartość zakupów nie może być niższa niż 50 zł i wyższa niż 299 zł. Dostają bon o wartości od 5 do 25 zł. Podobną akcję ma Auchan. 

Sieci twierdzą, że seniorzy na zakupy wybierają się właśnie w tygodniu, i to przed południem. - Wtedy jest najmniejszy ruch, więc sieci generują sobie obroty - mówi prof. Małgorzata Bombol z SGH. Co najczęściej kupują starsi klienci? - Zwykle artykuły spożywcze i środki czystości - mówi Cieślikowska. Eksperci od handlu twierdzą, że ofert dla seniorów będzie przybywać, bo społeczeństwo się starzeje, a klientów emerytów trzeba jakoś pozyskać.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,58

  • Śr

    3,38

  • Min

    2,38

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane