Emigranci podbijają obroty polskich sklepów internetowych

Autor: Dziennik Łódzki 14 kwietnia 2009 11:25

W polskich sklepach na Wyspach polskie, tradycyjne produkty są co najmniej sześć razy droższe niż w kraju. Dlatego emigranci wolą zamówić je przez Internet. Działające w Polsce markety internetowe zarobią na tym krocie - podaje Dziennik Łódzki.

Pracownicy wirtualnych sklepów już od początku kwietnia mają ręce pełne roboty. Wielkanocne przysmaki wysyłają do Wielkiej Brytanii, Holandii i Niemiec. - W okresie przedświątecznym emigranci stanowią gros naszych klientów - przyznaje Mirosław Małecki, właściciel łódzkiego sklepu internetowego rybka.pl. - Zamawiają głównie łodzianie mieszkający w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Ale zdarzają się też zamówienia z Ameryki.

Zakupy internetowe opłacają się emigrantom szczególnie teraz, kiedy złotówka jest tania. Nic więc dziwnego, że obroty sklepów internetowych tuż przed Wielkanocą wzrosły nawet o 100 proc. Sklepy codziennie wysyłają za granicę od kilkunastu do kilkudziesięciu paczek. Jest tylko jeden warunek, wysyłane tą drogą produkty muszą być próżniowo zapakowane.

- Cała moja najbliższa rodzina mieszka w Londynie. W Polsce nie mam nikogo, kto mógłby mi wysłać paczkę na święta. Gdybym miał zrobić zakupy w polskim sklepie w Anglii, wielkanocne śniadanie kosztowałoby mnie co najmniej 200 funtów. Zamawiając produkty w Polsce, zapłaciłem 600 zł, czyli niecałe 100 funtów - mówi Mateusz Kasprzak, łodzianin pracujący w Londynie.

Za dostawę paczki do Wielkiej Brytanii trzeba zapłacić od 120 do 150 zł. Należy jednak pilnować, by paczka nie była zbyt ciężka. Sklepy mają bowiem właśnie ograniczenia wagowe. I tak np. w sklepie internetowym dodomku.pl przesyłka na Wyspy nie może ważyć więcej niż 30 kg. Właściciel obiecuje za to, że paczka zostanie dostarczona w ciągu czterech dni roboczych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    10,99

  • Śr

    7,12

  • Min

    5,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8739

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane