Eurocash dostarczy towar do sklepów na stacjach Łukoil

Autor: Marcin Szczepański, dlahandlu.pl 10 lipca 2009 12:31

Już niebawem na stacjach Lukoil pojawią się pierwsze sklepy działające w formule convenience. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że pierwsze 3 sklepy ruszą jeszcze w lipcu tego roku - dowiedział się portal dlahandlu.pl.

Według naszych informacji Lukoil nie pójdzie w ślady BP, które uruchomiło testowe sklepy convenience we współpracy z siecią Carrefour. Głównym parterem w całym przedsięwzięciu ma być należąca do Grupy Eurocash firma dystrybucyjna McLane, która współpracowała z Lukoilem przy opracowywaniu oferty produktowej sklepów. McLane nie będzie jednak wyłącznym dostawcą do tych obiektów. Nie zapadła jeszcze decyzja co do marki i logo pod jakim będą działały sklepy.

Jednym z podstawowych założeń nowego projektu jest uruchomienie sprzedaży szerokiego asortymentu gotowych artykułów spożywczych. - Naszym klientom chcemy zaproponować wszystkie artykuły pierwszej potrzeby o każdej porze dnia i nocy bez konieczności oczekiwania w długich kolejkach - podkreśla Skibniewski.

Nie wiadomo póki co jak długo potrwa etap testowy projektu. - Będziemy stale obserwować stacje testowe i wyciągać wnioski z ich działalności. Będziemy także pytać kierowców czy to istotna dla nich zmiana i ważny kierunek rozwoju stacji Lukoil. To od naszych klientów zależy czy kolejne stacje będą włączane do tego projektu - wyjaśnia przedstawiciel koncernu.

Koncepcja sklepu convenience szczególną popularnością cieszy się w przypadku stacji miejskich, gdzie obiekty te, często czynne całą dobę , pełnią funkcję sklepów pierwszej potrzeby. Prawdopodobnie więc docelowa grupa stacji, na której zagoszczą sklepy w nowej formule to obiekty zlokalizowane w dużych i średnich miastach.

Pod logo Lukoil działa obecnie w Polsce 111 stacji paliw. W Warszawie i okolicach Lukoil ma sieć 10 stacji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    12,89

  • Śr

    8,74

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5359

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane