Eurocash zapłaci 400 mln zł za hurtownie alkoholu CEDC

Autor: portalspozwczy.pl 9 kwietnia 2010 09:41

Eurocash zapłaci 400 mln zł za hurtownie alkoholu CEDC

Koncern spirytusowy Central European Distribution Corporation (CEDC), podpisał przedwstępną umowę sprzedaży swojej sieci swoich hurtowni w Polsce spółce dystrybucyjnej Eurocash za kwotę 400 mln zł w gotówce z zastrzeżeniem ewentualnej korekty ceny i uzyskania zgody UOKiK. Zamknięcie transakcji spodziewane jest z początkiem III kwartału 2010 r.

W ramach podpisanej umowy Eurocash przejmie od CEDC 14 spółek dystrybucyjnych CEDC: Astor, Dako-Galant, Damianex, Delikates, Miro, MTC, Multi-Ex, Onufry, Panta-Hurt, PHA, PHS, Premium Distributors, Agis oraz Saol Dystrybucja.
- Eurocash pozyskuje doskonałą sieć dystrybucji, która od dziesięciu lat jest liderem na rynku hurtowej dystrybucji wyrobów spirytusowych w Polsce, i nadal jest około dwa razy większa od najbliższego konkurenta w dziedzinie hurtowego handlu alkoholami wysokoprocentowymi. Działalność dystrybucyjna posiada bardzo mocną pozycję w segmencie handlu tradycyjnego, w sektorze gastronomicznym oraz w segmencie stacji benzynowych- mówi William Carey, prezes CEDC.
Jednocześnie, CEDC zabezpieczył dystrybucję swoich produktów podpisujac z Eurocash 6-letnią umowę dystrybucyjną dotyczącą marek własnych CEDC oraz alkoholi importowanych na wyłączność na terenie Polski. Umowa dystrybucyjna zawiera kluczowe postanowienia dotyczące minimalnego poziomu zapasów, określa warunki handlowe, w tym dotyczące cen i rabatów, oraz innych programów promocyjnych.
- Portfel naszych własnych i importowanych marek, jakie będą dystrybuowane przez Eurocash, stanowi ok. 20 do 30 proc. sprzedaży CEDC w Polsce. Będziemy nadal rozwijać nasz zespół odpowiedzialny za sprzedaż i marketing, który pozostanie w CEDC i będzie w dalszym ciągu obsługiwał naszych głównych klientów z segmentu handlu tradycyjnego i gastronomii, a także zespół obsługi kluczowych klientów, w tym sieci, który ma największy udział w sprzedaży realizowanej przez CEDC - wyjaśnia William Carey.
CEDC jest jednym z największych producentów wódki na świecie. W Polsce i Rosji produkuje takie marki jak m.in.: BOLS, Absolwent, Żubrówka, Soplica, Green Mark, Zhuravli i Parliament.
Eurocash jest jednym z największych dystrybutorów hurtowych i detalicznych produktów FMCG w Polsce, zarządza siecia ponad 100 hurtowni, a także sieciami handlowymi Delikatesy Centrum, Iga oraz ABC.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane