Ferie co roku wpływają na mniejsze wydatki w sklepach

Autor: Edyta Kochlewska, dlahandlu.pl 2 lutego 2010 11:24

Na sprzedaż w sklepach w tym tygodniu będą miały niskie temperatury, ale także ferie, które rozpoczęły się w woj. mazowieckim.

- Mrozy powodują, że klienci wybierają się na drobne zakupy do najbliższego sklepu, lub nie robią ich wcale. To powoduje, że ruch w małych sklepach jest mniejszy. Inną opcją jest wyjazd samochodem po większe sparwunki do centrum handlowego. To oznacza, że mrozy raczej sprzyjają handlowi wielkopowierzchniowemu - mówi Gerard Marciniak z sieci FJ. Dodatkowo w tym tygodniu na ferie wyjedzie dużo Warszawiaków z rodzinami. - Co roku obserwujemy spadek wydatków w sklepach w tym czasie. Kobiety przestają gotować obiady, bo dzieci jedzą je na obozach w górach. Reperują w ten sposób budżet nadszarpnięty przez wydatki na ferie - uważa Gerard Marciniak.
Jednak zaznacza, że dwutygodniowy spadek nie wpłynie na ogólną poprawę sytuacji w handlu w 2010 roku. - Liczę, że ten rok będzie lepszy od ubiegłego. O co nietrudno, bo 2009 rok należał w handlu do słabych - podsumowuje.
F.J. Marketing Concept na zasadach umowy franczyzowej współpracuje z ponad 300 sklepami spożywczymi z Warszawy i okolic. W ciągu roku przybyło ich około 40. Firma nie podaje prognoz dotyczących planów dalszego rozwoju.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,98

  • Śr

    8,15

  • Min

    4,63

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8846

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane