PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Firmy mają kłopoty przez kredyt kupiecki

Autor: Rzeczpospolita 12 marca 2010 09:58

Z analizy kondycji finansowej 200 tys. małych i mikrofirm wywiadowni gospodarczej Dun & Bradstreet wynika, że małe i mikrofirmy mają coraz więcej problemów wynikających z przedłużających się terminów płatności od partnerów biznesowych - podaje Rzeczpospolita.

Łukasz Wróblewski, dyrektor zarządzający portalu doradztwa biznesowego Verdict, uważa, że najmniejsze firmy najbardziej ucierpiały z powodu kryzysu finansowego i spowolnienia w gospodarce.
- W lutym zapytaliśmy o zatory płatnicze wszystkie izby i cechy rzemieślnicze. Sytuacja się pogarsza, kontrahenci płaca coraz dłużej - mówi Jerzy Bartnik, szef Związku Rzemiosła Polskiego. Kłopoty ma branża budowlana, spożywcza, producenci odzieży.
Dane o tak złej kondycji mikrofirm budzą wątpliwości Małgorzaty Starczewskiej-Krzysztoszek, ekonomistki PKPP Lewiatan. Z lutowego badania szefów firm wynika, że to nie tylko mikro i małe firmy, ale najwięcej średnich (gdzie pracuje od 50 do 249 osób) obawia się o wydłużające się terminy płatności: - Małe i mikrofirmy w miarę nieźle poradziły sobie w zeszłym roku, głównie z powodu konserwatywnej metody prowadzenia biznesu. Wiele najpierw przyjmuje zaliczki, a dopiero potem wykonuje zlecenie - tłumaczy Krzysztoszek.
Podobał się artykuł? Podziel się!
  • zaba 2010-03-12 14:52:09

    tytuł nie zgadza się z treścią notki - to kto ma w końcu problemy - jak w tytule czy jak w artykule??

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11419

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane