Funkcjonalność modułu podstawowego ważna przy wyborze oprogramowania

Autor: dlahandlu.pl 6 kwietnia 2010 09:03

Cena oprogramowania waha się od około tysiąca zł netto do kilku, a nawet kilkunastu tysięcy w zależności od ilości stanowisk sprzedaży i funkcjonalności programu. - Przy wyborze programu warto zwrócić uwagę na jego funkcjonalność w module podstawowym - radzi Marcin Malczewski z P.P.H.U. Noma-System z Kielc.

- Bardzo często zdarza się zarzut: "ale tamten program kosztuje 600 zł netto". To prawda, tylko, że w takim programie, żeby np. podłączyć kolektor danych do przeprowadzenia inwentaryzacji lub przyjęcia towaru - trzeba dokupić dodatkowy moduł za 300 lub więcej zł. Po pozbieraniu wszystkich niezbędnych części składowych i uzupełnieniu funkcjonalności okazuje się, że wartość programu tzw. podstawowego przekracza w wielu przypadkach cenę proponowanego pierwotnie oprogramowania - wyjaśnia Marcin Malczewski.

Jego zdaniem dobry program powinien mieć moduł podstawowy do prowadzenia magazynu, posiadający możliwości wygenerowania dokumentów takich jak PZ, WZ, PC+, PC-, wystawienia faktury zakupu/sprzedaży do wielu dokumentów PZ/WZ, wystawienia faktury do paragonów, inwentaryzacji, spisu z natury, remanentu, rozchodów wewnętrznych, zwrotu od odbiorców, zwrotu do dostawców itp.

 

- Programy ogólnie dzielimy na współpracujące z kasami fiskalnymi ECR w trybie On-Line i Off-Line. Jeśli klient potrzebuje dokładnej analizy
sprzedaży w sklepie, pełnej ewidencji ilościowo wartościowej, wtedy proponujemy program w wersji On-Line (w naszym przypadku jest to pakiet
oprogramowania Kucharscy KC Market On Line oraz, w zależności od dalszych potrzeb kolejne moduły). Jeśli ma być to współpraca Off- Line - moduł podstawowy tego samego oprogramowania. W ofercie znajduje się dużo innych programów np: PC Market, Subiekt, programy CDN itp. - wyjaśnia przedstawiciel firmy Noma-System.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    17,99

  • Śr

    15,17

  • Min

    10,90

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane