Galeria Focus dobija okoliczne sklepy

Autor: Gazeta Wyborcza 24 marca 2009 10:01

Pół roku po powstaniu galerii Focus sklepiki na deptaku padają jak muchy. Na kolejnych witrynach pojawiają się tablice: "likwidacja", "do wynajęcia". W ich miejsca wprowadzają się co najwyżej banki - podaje Gazeta Wyborcza.

Zielonogórski deptak, ul. Żeromskiego i przyległe. Tam, gdzie jeszcze kilka miesięcy temu był sklep młodzieżowy Troll, salon komputerowy Vobis, czy sklep odzieżowy New Look, teraz widnieje napis "zamknięte", "salon przeniesiony do galerii Tesco".

Takich nowych pustych witryn jest sześć. Informacje o zamknięciu lub przeniesieniu sklepu pojawiają się nawet w galeriach handlowych, np. w Meteorze obok Filharmonii. Zamiast małych sklepów powstają kolejne oddziały banków i punkty kredytowe.

Lidia Fiałkowska, właścicielka sklepu Czary Mary przy ul. Kupieckiej prowadziła salonik z dziełami zielonogórskich artystów. W styczniu zawiesiła działalność. - W handlu pracuję od dawna, 15 lat miałam sklep z butami. Organizowałam nawet pokazy mody, zawsze miałam mnóstwo klientów, aż do 2005 r. W 2008 r. zrezygnowała z butów i zaczęła szukać czegoś zupełnie nowego. I tak w Zielonej Górze powstał pierwszy sklep artystyczny z obrazami, kubeczkami, biżuterią. Jesień była tak ciężka, że zdecydowała się zamknąć sklep na pewien czas. - Wiedziałam, że zima to zerowe obroty, więc przez te dwa miesiące nie sprzedawałam pamiątek. Nie musiałam opłacać składek ZUS, rachunków za prąd, więc udało się trochę oszczędzić - wspomina. Z handlu nie zamierza rezygnować. - Chciałabym znowu otworzyć sklep, uruchomić kontakty z artystami, może wprowadzę sprzedaż zielonogórskich win. Cały czas wierzę, że uda się ożywić nasz deptak - dodaje z nadzieją pani Lidia, choć zaznacza, że pomysłu nie ma. Z podobnymi problemami zmagają się też sąsiednie sklepiki. Tuż obok działał sklep odzieżowy Click. Właściciel podliczył koszt wynajmu, składek. Wyszło 7 tys. zł. Zrezygnował. Sklep przejęła inna firma.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,99

  • Śr

    5,25

  • Min

    3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane