Galeria Opolanin myśli o rozbudowie

Autor: Gazeta Wyborcza 1 czerwca 2009 10:35

Należąca do Społem Galeria Opolanin w Opolu, walczy o swoje miejsce na rynku, bo konkurencja dużych centrów handlowych, Karolinki i Solarisa, daje się handlowcom we znaki - podaje Gazeta Wyborcza.

- Od pojawienia się Karolinki, a potem galerii Solaris stopniowo ubywa nam klientów, kolejne stoiska się zamykają. Na górze zlikwidowano już cztery butiki, a na parterze zamknięto sklep ze sprzętem elektronicznym - wylicza kolejna właścicielka jednego z butików w Opolaninie, dodając, że rozważa przeniesienie biznesu do konkurencji.

- Gdyby byli ludzie, nie byłoby problemu, spokojnie i na czynsz by było, i na życie. Jednak od zimy klientów jest coraz mniej, a moim zdaniem to wynik tego, że nie wszystkie butiki są wynajęte. A w galerii takiej jak ta, by przyciągnąć ludzi, wszystko powinno być zagospodarowane - uważa pan Adam, prowadzący sklep odzieżowy.

Krzysztof Boczar, dyrektor galerii i wiceprezes Społem, które zarządza Opolaninem mówi. - W całym kraju kryzys dosięgnął handlowców. U nas natomiast, choć zwolniło się kilka lokali, to już mamy nowych chętnych, a w sobotę otworzyły się dwa kolejne sklepy. Boczar zaznacza również, że Opolanin przeprowadził już wiele akcji promocyjnych. Jednak jego zdaniem oprócz położenia najważniejszym atutem Opolanina jest właśnie czynsz i umowa najmu. - Nie ma drugiej tak liberalnej pod tym względem galerii. Nasi najemcy mają umowy na czas nieokreślony, a wypowiedzenie muszą złożyć z trzymiesięcznym wyprzedzeniem- wyjaśnia.

Opolanin chce się też rozbudować. - W tej chwili mamy 15 tys. m kw. powierzchni, ale od jakiegoś czasu prowadzimy rozmowy z inwestorem, który chciałby zwiększyć ją do 30 tys. mkw. Oczywiście to wiąże się zarówno z rozbudową samej galerii, jak i z wybudowaniem podziemnych parkingów. W sumie zagraniczny inwestor, który interesuje się naszą galerią, chciałby zainwestować w nią 100 mln euro - mówi Boczar.

Dyrektor dodaje, że wysłano już list intencyjny w sprawie rozbudowania galerii. - Jednak na inwestycję będziemy musieli poczekać, bo po pierwsze inwestor chce przeczekać czas kryzysu, a z drugiej strony my musielibyśmy zmienić nasz status prawny. Z analiz inwestora wynika jednak, że jesteśmy najlepszym punktem do inwestycji w mieście, choć rozważane były inne lokalizacje, jak np. okolice dworca kolejowego - przekonuje Boczar.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane