Gdańscy kupcy nie są przygotowani na przeprowadzkę

Autor: Gazeta Wyborcza 17 kwietnia 2009 10:24

Kupcy z gdańskiego targowiska przy ul. 3 Maja chcą jeszcze tam handlować przez kilka miesięcy, zanim przeniosą się na Zaspę. Miasto daje im czas do końca maja - podaje Gazeta Wyborcza.

Kupcy mówią, że jeśli miasto wyrzuci ich z targowiska w maju, a na Zaspę przeniosą się za pół roku, to przez ten czas nie będą mieli z czego żyć i płacić. Chcą, by miasto przedłużyło im jeszcze o kilka miesięcy umowę dzierżawy terenu targowiska. Negocjacje w tej sprawie toczą się już od kilku tygodni. Pod naciskiem kupców władze Gdańska zaproponowały im już wtedy trzy inne lokalizacje, gdzie mogliby się przenieść: na Zaspie przy ul. Ciołkowskiego (obok ETC), przy ul. Kaczeńce i Wosia Budzisza oraz przy ul. Prostej i Miałki Szlak. Kupcy wybrali Zaspę, chcą jednak czasu na przenosiny.

- Teren na Zaspie to w tej chwili łąka, musimy go wykarczować, utwardzić, uporządkować, zakupić nowe pawilony, a żeby to zrobić, musimy zaciągnąć w bankach kredyty, to wszystko trwa - mówi mecenas Hanna Staniszewska-Hecht, pełnomocnik Stowarzyszenia Kupców przy Giełdzie 3 Maja.

Na targu w centrum Gdańska znajduje się ok. 80 stoisk, z których utrzymuje się ok. 200 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,50

  • Śr

    4,80

  • Min

    2,89

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4649

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane