Gdańscy kupcy zmieniają miejsce handlu

Autor: Dziennik Bałtycki 1 marca 2010 11:50

Wyprzedawanie ostatnich kilogramów jabłek, zbieranie tego, co zostało w drewnianych budkach, do pudeł, i pakowanie wszystkiego do samochodów. Tak na straganach przy Podwalu Staromiejskim wyglądał ostatni dzień handlowy - czytamy w Dzienniku Bałtyckim.

Kupcy mają zacząć pracę w nowej lokalizacji. A właściwie wrócić na swoje dawne miejsca przy pl. Dominikańskim - między halę a kościół św. Mikołaja. Musieli się stamtąd wyprowadzić na kilka lat z powodu prac archeologicznych prowadzonych w okolicy.

Sprzedawcy zapowiadają, że interes otworzą nie wcześniej niż w środę. - Trzeba zamówić i rozpakować świeży towar, ustawić lady, regały, podłączyć prąd, załatwić odbiór sanepidu. To zajmie nam dwa, trzy dni - zakłada Andrzej Wiśniewski, właściciel jednego ze stoisk. - Nowe budki są małe. Na niecałych 8 metrach kwadratowych ciężko będzie się ze wszystkim zmieścić - martwił się pan Stanisław.

Właściciele znali metraż dużo wcześniej, jeszcze w fazie gdy nowe pawilony projektowano. Niektórzy narzekają jednak na zbyt wysoki czynsz, wynoszący za jedną budkę miesięcznie około 1,2 tysiąca złotych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane