Gdańsk nie chce szpetnych budek drobnych handlowców

Autor: Dziennik Bałtycki 13 maja 2009 11:38

Na deptaku przy al. Jana Pawła II nie pojawią się już małe punkty gastronomiczne. Gdańsk zakazał bowiem wystawiania na deptakach i przy ścieżkach spacerowych jakichkolwiek budek z lodami czy goframi. Na Zaspie (przy molu) pozostała jedynie restauracja i punkt z lodami - podaje Dziennik Bałtycki.

- Władze Gdańska nie dbają o drobny handel. W innych nadmorskich miastach przy plaży można kupić lody, watę cukrową, ciasteczka fornetti i wiele innych przekąsek. Jest na to duże zapotrzebowanie. Dlaczego więc w Gdańsku - przy jedynym molu w tym mieście - nic się nie dzieje? - pyta jeden z byłych właścicieli budki z goframi, prosząc o anonimowość.
Wiceprezydent miasta Maciej Lisicki mówi wprost. - Miasto mówi "nie" szpetnym budom. A właśnie takie stały na tym deptaku. Poza tym nie jest tak, że w tym rejonie zupełnie nic nie ma. Przecież zaledwie kilkaset metrów dalej, bo w Brzeźnie są małe punkty z lodami i restauracje. Poza tym przed dwoma laty radni uchwalili nowy plan miejscowy, który nie przewiduje tymczasowych zabudowań, jakimi są małe punkty gastronomiczne - dodaje.
W tym sezonie turystycznym takie punkty nie pojawią się również na Targu Rybnym. Osoby, które handlowały od lat przy deptaku na Zaspie, dziwią się decyzji radnych. - Promenada była dla różnych klientów. Nie tylko zamożnych. To tworzyło koloryt i wyjątkowość tego miejsca - przekonują.


Maciej Lisicki, wiceprezydent Gdańska, przyznaje, że władzom zależy na tym, aby z miasta zniknęły szpetne sezonowe budy.
W sąsiedztwie deptaku powstaną hotele z punktami gastronomicznymi. Nie ukrywam, że bardziej zależy nam na tym, aby wspierać przesiębiorców, którzy mają lokale murowane, o wysokim standardzie, w które inwestują przez cały rok. Nie możemy robić im "małej" konkurencji. Kupcy, gdyby mogli, handlowaliby wszędzie. I, niestety, są później problemy z likwidacją takiej działalności.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane