Giełda w Poznaniu obsłuży więcej klientów

Autor: Głos Wielkopolski 11 września 2009 11:59

W Poznaniu ruszyła rozbudowa Wielkopolskiej Giełdy Rolno-Ogrodniczej. Na jej terenie mają powstać nowoczesne hale targowe, dwuhektarowa platforma komunikacyjna i przestronny plac handlowy. Wszystko ma kosztować kilkadziesiąt milionów złotych i ma zwiększyć komfort zarówno kupujących, jak i sprzedających - podaje Głos Wielkopolski.

Chcemy przez dużą skalę inwestycji zwiększyć konkurencyjność i poprawić komfort robienia zakupów - dodaje prezes.

W planach jest m.in. zbudowanie platformy komunikacyjnej z dwoma halami spożywczymi (w każdej znajdą się 42 boksy handlowe), a pod nią placu handlowego dla producentów warzyw i owoców. Ponadto powstanie nowa hala na kwiaty i przebudowane zostaną niektóre z istniejących już wiat. Całość ma być skończona do końca przyszłego roku.

WGRO powstała w 1992 roku. Jej budowę dofinansował rząd Szwajcarii. Przekazane wówczas 10 mln franków, pozwoliło na stworzenie najsprawniej działającej giełdy rolno-ogrodniczej w skali całego kraju.

Obecna rozbudowa jest odpowiedzią na zmiany jakie zaszły na rynku hurtowym w ciągu ostatnich lat. Bo choć giełda w Poznaniu była pierwszą tego typu w Polsce, to obecnie zmaga się z silną konkurencją.

- Działania te są konieczne w celu utrzymania WGRO jako lidera handlu hurtowego w województwie wielkopolskim - twierdzi Jacek Krzyżaniak. - Mimo że giełda jest postrzegana w skali kraju jako wzorcowe rozwiązanie dla rynku hurtowego, to okres 17 lat funkcjonowania i daleko idących zmian w handlu hurtowym spowodował konieczność działań zmierzających do udoskonalenia, dostosowania oraz zaoferowania nowych rozwiązań - dodaje wiceprezes.

Wielkopolska Giełda Rolno-Ogrodnicza jest obecnie rynkiem zbytu dla setek producentów rolnych i ogrodniczych oraz ponad 450 hurtowni różnych branż. Rynek hurtowy obsługuje ponad 17 000 klientów. Już w przyszłym roku te liczby mogą się jednak znacznie zwiększyć.

- Sytuacja na giełdzie nie zmienia się od miesięcy - mówi Zbigniew Wlazły, właściciel gospodarstwa sadowniczo-rolnego z Trzebiesławek. - Widać, że rozbudowa giełdy ruszyła, ale handlarzom niewiele się mówi. Słyszałem, że nowe stoiska mają być bardzo drogie. Zastanawiam się więc, dla kogo oni je budują? - pyta rolnik.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    2,99

  • Śr

    1,48

  • Min

    0,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane