Gmina nie wie, gdzie przenieść sprzedawców spod Wawelu

Autor: Gazeta Krakowska 23 czerwca 2009 11:01

Kupcy nie są pewni, czy znajdzie się dla nich miejsce w budowanym pawilonie CORT. Nie wiadomo, kto ma wskazać kupcom nowe miejsce i wydać odpowiednie zgody - podaje Gazeta Krakowska.

Sprzedawcy na Powiślu mają cztery kioski i siedem mobilnych straganów. Na razie na tydzień stragany przesuną się o parędziesiąt metrów w stronę Smoczej Jamy. Po miesiącu wraz z kioskarzami mają dostać nowe miejsce. Tylko gdzie? Początkowo wskazano handlarzom lokalizację w okolicach ulicy Bernardyńskiej. Ci chcą jednak handlować bliżej Smoka Wawelskiego, bo tu są turyści. - Jakoś nie robi się problemów tym, którzy w weekend handlują tutaj na dziko - dorzuca Klich. Kupcy obawiają się też, czy kiedy CORT zostanie oddany do użytku, znajdzie się dla nich w nim miejsce. Choć mają na to pisemną obietnicę prezydenta miasta. - Tak jak obiecał prezydent Jacek Majchrowski, w pawilonie będzie powierzchnia handlowa, gdzie zmieści się 13 sklepów z pamiątkami, sklep krakowski, a także snack-bar - mówi Michał Pyclik z ZIKiT.

- Kupcy będą mogli stanąć do przetargu o powierzchnie handlowe, gdy pawilon zostanie wybudowany - dodaje. To jednak nie uspokaja sprzedawców z Powiśla. Uważają, że w otwartym przetargu nie mają szans na zajęcie atrakcyjnych i nowoczesnych lokali w centrum miasta. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane