Godziny handlowania ustali sąd

Autor: Rzeczpospolita 22 września 2009 11:00

Sąd rozstrzygnie, czy czas funkcjonowania handlu i gastronomii musi być jednolity, czy też może być zróżnicowany - czytamy w Rzeczpospolitej.


Do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie została zaskarżona uchwała różnicująca godziny funkcjonowania placówek handlowych i gastronomicznych. Skargę złożyli właściciele baru Tawerna. W 2008 r. Rada Miejska Łomianek podjęła uchwałę przewidującą zróżnicowanie godzin działalności sklepów i zakładów gastronomicznych w gminie. Zgodnie z nią sklepy z alkoholem mogą być czynne od 6 do 6 dnia następnego, a pozostałe oraz zakłady usługowe, pijalnie piwa, a także restauracje, bary i pizzerie w zabudowie osiedlowej - od 6 do 22. Zakładom gastronomicznym w hotelach oraz przy dwóch głównych ulicach Łomianek pozwolono na działalność od 6 rano do 6 dnia następnego.

W 2000 r. godziny otwarcia sklepów i restauracji w zależności od ich lokalizacji zróżnicowała Ustka. Uchwała została zaskarżona do sądu, ale w 2002 r. miasto wygrało sprawę w NSA i w Sądzie Najwyższym. Dwa lata później Ustka sama wycofała się z ograniczeń.
Ograniczenie godzin funkcjonowania sklepów z alkoholem na popularnym Monciaku wprowadził w 2007 r. Sopot. Przegrał, co prawda, w NSA, ale sąd, tak jak w wypadku Ustki, orzekł, że rada miasta ma prawo różnicować godziny pracy placówek handlowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,98

  • Śr

    7,96

  • Min

    4,63

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane