Gorzów Wlkp.: handel tradycyjny przegrywa z nowoczesnym

Autor: Gazeta Lubuska 8 lutego 2010 11:49

Gorzowianie chętnie odwiedzają małe sklepiki, jednak coraz częściej miejscem dokonywania zakupów stają się duże sklepy: super- i hipermarkety - takie wnioski wynikają z raportu o handlu, który zamówiło miasto przed wpuszczeniem kolejnego hipermarketu - podaje Gazeta Lubuska.

W opracowaniu czytamy, że w latach 2002 - 2008, czyli w czasie, gdy rosły kolejne Tesco, Intermarche, Lidle, Biedronki, Żabki, z mapy miasta zniknęły w sumie 93 sklepy (rocznie było to nawet po 100 placówek, ale też po 100 rejestrowano, jednak na koniec bilans wyszedł ujemny). Dziś jest ich ponad 1,6 tys. A powierzchnia targowisk, które przez wielu były skazane na powolną śmierć urosła z 36 tys. do 62 tys. mkw.
Ryszard Bronisz, szef Gorzowskiego Rynku Hurtowego, dane przyjmuje z rezerwą. - Nawet jeśli faktycznie w ogólnym rozrachunku ubyły 93 sklepy, to zapewniam, że całej reszcie przez wielkie sieci bardzo spadły obroty. To nieuniknione. Poza tym wiem, że te nowe, które wyrównują znikanie starych, też długo na rynku się nie utrzymują. Trudno konkurować rodzinnym biznesem z wielką korporacją, która dzięki skali działania minimalizuje koszty - wyjaśnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane