Gorzów wystawia atrakcyjne lokale na przetargi

Autor: Gazeta Wyborcza 15 września 2009 10:17

Wkrótce odbędzie się kilka przetargów na lokale użytkowe w śródmieściu Gorzowa, w tym również te bardzo atrakcyjne - podaje Gazeta Wyborcza.

 Przetargi na wysokość czynszu odbędą się 15 i 22 września oraz 13 października. Pod koniec października zaplanowano również kolejny przetarg. W ofercie są zarówno te bardzo atrakcyjne lokale, jak też takie, których już od dawna miasto nie jest w stanie wynająć. - Oczywiście na lokale "z pierwszej linii", w centrum miasta, zawsze jest popyt. Do takich sklepów czy biur, jasnych, z witryną, klient wchodzi wprost z ulicy, z marszu - wyjaśnia Barbara Napiórkowska, naczelniczka wydziału gospodarki nieruchomościami.

Wprawdzie atrakcyjne lokale cieszą się zainteresowaniem, ale często chętni się wycofują albo czekają na drugi przetarg. Powód: wysoka stawka czynszu zmusza do ostrożnej kalkulacji. Jeśli bowiem za wystawiany obecnie do wynajęcia sklep przy Chrobrego cena wywoławcza wynosi 2,7 tys. zł, to może ona przecież wzrosnąć w licytacji, dojdą opłaty za energię i ostatecznie koszt może się nawet podwoić. - Często jest tak, że po dwóch latach te najbardziej atrakcyjne lokale sa zdawane, a najemcy przenoszą się do tańszych części miasta - mówi naczelnik Napiórkowska.

 Jeśli ktoś zdąży wpłacić wadium do wtorku, będzie mógł stanąć do licytacji czynszu na kilka lokali 15 września. Wśród nich te dość atrakcyjne: Sikorskiego 99, za domem handlowym Rolnik (dawniej sklep zielarski), czy Łużycka 32, wprawdzie wejście nie jest od ulicy, ale za to jest to czysty, porządny lokal w ścisłym centrum miasta. 

Kolejny przetarg odbędzie się 22 września (wadium do 15 września). Tu "pięć gwiazdek" Barbara Napiórkowska przyznaje lokalowi przy Sikorskiego 33. To bardzo atrakcyjnie położony lokal, np. na sklep, mieścił się tam dotąd sklep spożywczo-monopolowy. Wywoławcza stawka czynszu 1,5 tys zł. Nie mniej atrakcyjny jest też lokal przy Jagiełły, który mieści się formalnie w dwóch budynkach, 9 i 11, w kompleksie byłej Łaźni Miejskiej.WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,49

  • Śr

    5,15

  • Min

    3,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane