Hala targowa po remoncie będzie spełniała wymogi przeciwpożarowe

Autor: Dziennik Bałtycki 7 stycznia 2010 10:08

Gdyńska Miejska Hala Targowa będzie remontowana. Zabytkowy obiekt musi zostać poddany modernizacji m.in. na skutek uwag po kontroli Państwowej Straży Pożarnej - informuje „Dziennik Bałtycki".

Na warunki handlu od dawna skarżą się kupcy, którzy o rzekomych nieprawidłowościach władz miasta i zarządcy hali zawiadamiali w przeszłości prokuraturę. Część środowiska kupieckiego uważa, iż zły stan budynku może doprowadzić do groźnych w skutkach zdarzeń, np. pożarów. Śledczy nie dopatrzyli się jednak znamion przestępstwa i nikomu w tej sprawie zarzutów nie przedstawiono.

Podczas kontroli obiektu w marcu 2006 r. stwierdzono, że naruszenia przepisów przeciwpożarowych w hali targowej powodują zagrożenie dla zdrowia i życia kupców oraz klientów. Strażacy wytknęli m.in. brak czujek i klap dymowych, a także nieprawidłowe rozmieszczenie hydrantów i doprowadzenie wody do obiektu.

Pierwszy z remontów, który rozpocznie się już w lutym, będzie dotyczył budowy instalacji hydrantowej oraz nowego przyłącza wody do hali. Także w tym roku rozpocznie się remont instalacji gaśniczej i systemów oddymiania hali. Będzie też opracowana koncepcja systemu ogrzewania hali.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    10,99

  • Śr

    7,13

  • Min

    5,70

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane