Handel nadal zatrudnia, pomimo, że w innych branżach o pracę trudno

Autor: szybkopraca.pl 14 stycznia 2010 11:59

Rosnące z miesiąca na miesiąc bezrobocie i spadająca liczba ofert pracy powodują, że pracownicy poszukują zatrudnienia w branżach, które dotychczas nie były najbardziej popularne. Jak podaje serwis SzybkoPraca.pl, najwięcej ofert pracy pochodziło z budownictwa i handlu.

Na drugim miejscu - po budownictwie - wśród branż najczęściej zatrudniających pracowników, znalazł się handel (9 proc.) i sprzedaż (8 proc.). Pracodawcy zatrudniają przedstawicieli handlowych, telemarketerów i sprzedawców. Dla osób związanych zawodowo z marketingiem i sprzedażą było przeznaczonych 14 proc. ofert, a dla ludzi pracujących w handlu detalicznym 9 proc. 

W IV kw. 2009 roku najwięcej ofert pochodziło z województwa śląskiego - aż 21 proc. Kolejne 14 proc. było zarezerwowane dla Mazowsza, a 12 proc. dla Dolnego Śląska. Sporo ogłoszeń było przeznaczonych również dla mieszkańców Małopolski (9 proc.), Pomorza (7 proc.) i Wielkopolski (6 proc.).  

W ostatnim czasie zwiększa się liczba osób pracujących na umowę zlecenie (25 proc.). Ten odsetek wzrósł o 10 punktów procentowych w porównaniu do III kw. 2009 roku. Z kolei na pełen etat chce zatrudniać 66 proc. pracodawców. Oznacza to zmniejszenie o 7 punktów procentowych ilości pracodawców poszukujących takich pracowników. Na część etatu chciało zatrudniać 6 proc. pracodawców, prace sezonowe oferowało 2 proc. firm, a praktykę bądź staż 1 proc. przedsiębiorstw.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane