REKLAMA
REKLAMA

Handel suplementami diety podlega rygorom ustawy o bezpieczeństwie żywności

Autor: Rzeczpospolita 13 października 2009 10:13

Jeśli towary zostały już wcześniej wprowadzone do obrotu, wówczas nie ma większego problemu z ich dystrybucją. Sprzedawca nie musi starać się o atesty, certyfikaty czy inne legalizacje. O to już wcześniej zadbał producent i on jest odpowiedzialny za wyprodukowany towar - czytamy w Rzeczpospolitej.

REKLAMA

Ten, kto zamierza wprowadzić środek spożywczy do obrotu po raz pierwszy, jest traktowany jak producent i to on będzie odpowiadał za produkt. Ma obowiązek powiadomić głównego inspektora sanitarnego (GIS), od którego zależeć będzie, czy towar uzyska akceptację do dalszej sprzedaży. Wprowadzony do obrotu produkt powinien spełniać wymagania jakościowe oraz być produktem bezpiecznym w rozumieniu ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów. Badań środków spożywczych można dokonać np. w Państwowym Instytucie Żywności i Żywienia lub innych placówkach badawczych, wymienianych przez GIS.


Wprowadzający towar po raz pierwszy powinien oznakować opakowanie swoimi danymi. Ważne, aby oznakowanie było w języku polskim.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12556

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA