Handlarze zniknęli spod Hali Mirowskiej

Autor: Życie Warszawy 28 sierpnia 2009 09:26

Plac Mirowski jest wolny od dzikich sprzedawców. A od wczoraj wszystkie dzielnice mogą zatrzymywać ich towar, jeśli nie zapłacą za egzekucję - czytamy w Życiu Warszawy.

Przez lata nielegalni handlarze okupowali okolice hali. Do nich należał m.in. chodnik wzdłuż pl. Mirowskiego. Straż miejska wypowiedziała im teraz wojnę i cały czas patroluje teren.

Tymczasem prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz podpisała wczoraj zarządzenie, w myśl którego zarządy dzielnic mogą rekwirować zawartość stoisk handlarzom, którzy ustawili swoje stragany w nielegalnych miejscach. Towar zwrócony będzie im dopiero wtedy, gdy zapłacą wszystkie koszty związane z przewiezieniem i składowaniem go oraz interwencją policji.

- Określenie tych kosztów powierzono zarządom dzielnic, ponieważ w poszczególnych miejscach mogą się one od siebie zasadniczo różnić - mówi naczelnik Wydziału Handlu i Przedsiębiorczości stołecznego ratusza Aleksander Jastrząb. - Przykładowo różne są standardy magazynowania oraz ceny najmu powierzchni magazynowej przez urzędy dzielnic. Ratusz ma nadzieję, że dzięki temu handlarze zdecydują się na wykupienie legalnych miejsc na bazarach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,99

  • Śr

    5,36

  • Min

    3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane