Handlowcy narzekają na wysokie prowizje od płatności kartą

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 20 marca 2009 09:15

Handlowcy narzekają na wysokie prowizje od płatności kartą

Przedstawiciele mniejszych sieci handlowych zgodnie narzekają na wysokość prowizji odprowadzanych od transakcji realizowanych kartami płatniczymi. Nie wykluczają, że będą rezygnować z tej usługi, jeśli jej koszty ulegną podwyżce.

- Dwa lata temu przyjrzałam się bliżej wydatkom jakie ponosimy na prowizje za płatności bezgotówkowe. Okazało się, że koszt był straszny - bo wynosił ok. 4 proc. marży. Od tego czasu sytuacja nieznacznie się polepszyła, ale cały czas nie jest dobrze. Uważam, że to nie jest uczciwe - mówi Barbara Sulewska, prezes zarządu spółdzielni PSS w Grajewie.
Podobnego zdania jest Mieczysława Bogdanowicz, prezes PSS Społem Hajnówka. - To rozbój w biały dzień. Za zakupy zrobione za pomocą karty płacimy nawet 2 proc. wartości transakcji. To bardzo dużo - podkreśla.
W środę Rzeczpospolita podała, że Visa i MasterCard zmieniły prowizje od płatności kartą. Nowe cenniki mają być korzystne dla dużych firm. - Zupełnie nie rozumiem takiej polityki. U nas też klienci robią duże zakupy: Na 100, 200 czy nawet 300 zł. Czy pieniądze z dużych sieci pachną inaczej niż te z mniejszych? - komentuje Mieczysława Bogdanowicz. Obie nasze rozmówczyni przyznają, że w przypadku zwiększenia się prowizji nie wykluczają z rezygnacji z tej usługi - przynajmniej w części placówek.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    2,99

  • Śr

    1,48

  • Min

    0,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5359

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane