Handlowcy różnie rozwiązują kwestię sprzedaży karpia

Autor: Marcin Złoch, dlahandlu.pl 23 grudnia 2009 09:10

Handlowcy różnie rozwiązują kwestię sprzedaży karpia

„Żywe karpie sprzedajemy wyłącznie klientom z własnym wiaderkiem" - taki napis wita wchodzących do sklepu spożywczego w Pruszkowie. To pokłosie zaleceń Głównego Lekarza Weterynarii, który domaga się, by sprzedawana ryba była umieszczana w pojemniku, wiaderku lub reklamówce napełnionej odpowiednią ilością wody z dostępem powietrza. Jeśli nie ma takich możliwości, sprzedawca powinien zabić zwierzę w sklepie. I to w odpowiedni sposób, uderzeniem tępym narzędziem.

- Ważne jest dla mnie aby oszczędzić karpiom niepotrzebnego cierpienia. Dlatego powiesiłam kartkę o wiadrach. Mój sklep jest niewielki dlatego nie sprzedaję wiader i proszę klientów, żeby c z własnym pojemnikiem. Jeżeli ktoś chce kupić nieżywego karpia możemy umówić się na godzinę. Ja nie zabiję ryby, muszę poczekać na męża - informuje właścicielka sklepu.

W tym sklepie karpie, które nie znajdą nabywców do końca środy zostaną wypuszczone do stawu hodowlanego. Taką umowę zawarła właścicielka sklepu z dostawcą ryb. Zawiezie je osobiście.
W innym sklepie są sprzedawane wyłącznie nieżywe, wypatroszone karpie. Sprzedawca przekonuje, że nie ma miejsca na wstawienie baseniku z wodą. Ryby trzyma w lodówce. W kolejnym sklepie w Pruszkowie w ofercie w ogóle nie ma karpi. Są za to nieżywe, choć świeże pstrągi.
- Rynek karpi opanowały supermarkety, tam jest dużo miejsca i lepsze warunki do sprzedaży ryb. Ja zdecydowałam się na kilkadziesiąt pstrągów. Większość sprzedałam - informuje właścicielka sklepu.

Sprzedawcy ryb w tym roku zapowiadali, że karpie będą droższe. Jednak ze względu na tradycję, ceny ryb nie odstraszają kupujących i karpie znajdują nabywców. Do oferty wprowadziły go zarówno osiedlowe sklepy, supermarkety, jak i sprzedawcy na tymczasowych stoiskach na bazarach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,99

  • Śr

    5,36

  • Min

    3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane