Handlowcy w Lęborku muszą szukać nowego miejsca do wynajęcia

Autor: Dziennik Bałtycki 10 grudnia 2009 12:20

W przyszłym roku zostanie wyburzony pawilon handlowy w centrum Lęborka. Teren ten należy do miasta, które planuje sprzedać działkę. Na miejscu jeszcze istniejącego budynku musi powstać trzykondygnacyjna budowla, przeznaczona pod usługi oraz pomieszczenia mieszkalne z parkingiem - czytamy w Dzienniku Bałtyckim.

Umowy najmu pomieszczeń komunalnych wygasają kupcom pod koniec grudnia. Większość z nich ma nadzieję, że miasto przedłuży im umowę jeszcze o kilka lat...

- Przyznam, że o planach miasta wiemy od dawna - mówi właścicielka jednego ze sklepów zlokalizowanych w pawilonie. - Nie chciałabym jednak, aby ten budynek został wyburzony. Handlujemy w tym miejscu od ponad dwudziestu lat. To jest nasze jedyne źródło utrzymania. Wszyscy jesteśmy w wieku przedemerytalnym i zostało nam jeszcze kilka lat do wypracowania emerytury. Nie znaleźliśmy sobie jeszcze innego lokum i nie wiemy, czy w ogóle będziemy szukać. Poza tym w naszym wieku nikt nie będzie chciał nas przyjąć do pracy. Większość z nas jest jedynymi żywicielami rodziny.
Prawdopodobnie handlowcy nie otrzymają wypowiedzeń, tylko zostanie z nimi zawarta krótsza umowa najmu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    12,89

  • Śr

    8,74

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane