Handlowcy z Banacha walczą o miejsca pracy

Autor: naszemiasto.pl 29 lipca 2009 11:07

W obronie swoich miejsc pracy od ponad roku walczą kupcy z targowiska przy ul. Banacha. Kilka dni temu zawiązali komitet protestacyjny. Boją się, że władze Ochoty, z którymi są w konflikcie, wyrzucą ich z targowiska w taki sam sposób, jak ratusz usunął handlujących w hali na pl. Defilad - podaje naszemiasto.pl

Społeczny Komitet Obrony Bazaru na ul. Banacha został, według jego inicjatorów, powołany, by koordynować akcję protestacyjną kupców. Nie podoba im się m.in. fakt, że o planach dzielnicy dowiedzieli się z doniesień prasowych.

- Po prostu nie zgadzamy się na zmianę lokalizacji naszego bazaru - mówi Jacek Gomółka ze Stowarzyszenia Kupców Bazaru Banacha.

Walka o istniejący na Ochocie od początku XX w. bazar trwa już ponad rok. Władze dzielnicy chcą, by na miejscu targowiska powstał dom socjalny, a obok hala targowa o pow. 2 tys. mkw. Problem w tym, że miejsce do handlu w hali znajdzie znikoma część handlujących. Pozostali mieliby się przenieść na plac przy ul. Bakalarskiej. - W tej hali zmieści się co najwyżej 100 stanowisk do handlu - mówi Jacek Gomółka. - A w tej chwili jest ich 800. Na chleb zarabia tu ok. 700-800 rodzin. To ok. 2,5 tys. osób. Co z tymi, którzy nie załapią się na halę - pyta.

Dzielnica ma pomysł. Proponuje, by przenieśli się na ul. Bakalarską na działkę, na której do tej pory działalność prowadzili hurtownicy. Dziś hurt i detal jest tam w dużej części organizowany przez obcokrajowców. - To śmieszna lokalizacja. Poza tym z dala od ludzi - narzeka Gomółka.

- Większość osób, które nas odwiedzają, to starsze osoby. Nie dla nich nowoczesne centra handlowe - wyjaśnia Jacek Gomółka i zapewnia, że kupcy o bazar będą walczyć. - Wielu naszych klientów podpisuje listy w obronie targowiska. Już mamy ponad 25 tys. podpisów. Nie złożymy broni i będziemy walczyć o bazar do końca.

Dzielnica ma nadzieję, że atmosfera wokół bazaru z czasem się uspokoi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,49

  • Śr

    5,15

  • Min

    3,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane