Handlowcy zamawiają świąteczne towary wcześniej, żeby nie stracić zapobiegliwych klientów

Autor: Magdalena Brzózka, dlahandlu.pl 9 listopada 2009 08:58

Handlowcy zamawiają świąteczne towary wcześniej, żeby nie stracić zapobiegliwych klientów

Mniejsze sklepy nie chcąc być gorsze od sieciowych punktów i, w ramach walki o klienta, coraz wcześniej wystawiają świąteczny towar.


- Świąteczne słodycze, od dwóch lat, wprowadzamy do naszego sklepu już po Wszystkich Świętych. Polacy zaczęli się przyzwyczajać do tego, że jedzenie i prezenty mogą kupować dużo wcześniej przed świętami, a nie na ostatnią chwilę, i faktycznie coraz częściej tak robią. Skoro w marketach święta zaczynają się listopadzie, my nie chcemy być gorsi i też sukcesywnie wprowadzamy świąteczny towar na sklepowe półki. W ten sposób nie tracimy tych klientów, którzy lubią robić wcześniej świąteczne zakupy - mówi współwłaściciel osiedlowego sklepu na jednym z warszawskich osiedli
Na razie w ofercie handlowiec ma kilka rodzajów czekoladowych mikołajów, bałwanków i bombek.
- Pod koniec listopada zamierzamy udekorować sklep świątecznymi ozdobami a przy kasie postawimy małą choinkę. A od teraz sukcesywnie będziemy wprowadzać do sklepu nowe produkty: pierniki, specjalne przyprawy świąteczne i różne słodycze - mówi współwłaściciel sklepu.
Poza tym handlowiec planuje uzupełnić swoją dodatkową ofertę o świąteczne produkty.
- Mamy w ofercie kilka produktów z branży małej chemii gospodarczej m.in. takie jak: szampon, pasta do zębów czy mydło. Chcemy uzupełnić tę kategorię o kilka rodzajów kosmetycznych zestawów świątecznych. Polacy uwielbiają kupować tego rodzaju upominki, to się wszędzie dobrze sprzedaje - twierdzi przedsiębiorca.

Handlowcy dodają, że ta taktyka się sprawdza także z tego względu, że klienci kupują też dużo prezentów i słodyczy na Mikołajki. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,46

  • Min

    2,70

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane