Hildebrandt: klienci kierują się przede wszystkim ceną, wybierają dyskonty

Autor: dlahandlu.pl 8 kwietnia 2010 09:31

Hildebrandt: klienci kierują się przede wszystkim ceną, wybierają dyskonty

Marek Hildebrandt, właściciel supermarketów Hildebrandt z Brodnicy uważa, że dla konsumentów priorytetem stała się cena, a nie jakość produktów. - Mieszkańcy Brodnicy skarżą się na brak pieniędzy, dlatego najczęściej kupują w dyskontach. Tracą na tym zarówno małe sieci handlowe, jak i część supermarketów - mówi przedsiębiorca.

Tegoroczne święta były udane dla supermarketów Hildebrandt. - Zanotowaliśmy większy ruch niż w ubiegłych latach. Myślę, że na taką sytuację wpłynął termin świąt, które rozpoczęły się na początku, a nie pod koniec miesiąca. Po pierwszym kwietnia klienci chętnie odwiedzali moje sklepy i wydali więcej pieniędzy - tłumaczy właściciel brodnickiej sieci.

Zapytany o plany rozwoju mówi, że firma właśnie przygotowała projekt otwarcia kolejnej placówki. - Czekamy na pozwolenie na budowę. Czy
podejmiemy się tego przedsięwzięcia? Na tę decyzję będzie mieć wpływ sytuacja na rynku. Konkurencja sprawiła, że nasze obroty wprawdzie nie
zmalały, ale i nie rosną - podsumowuje Marek Hildebrandt.

PPHU Hildebrandt działa od 1990 roku. Obecnie prowadzi sieć liczącą cztery sklepy w Brodnicy. Wszystkie placówki działają pod wspólnym brandem Hildebrandt, choć każda dodatkowo posiada swoją własną nazwę, związaną z danym miejscem lub przyzwyczajeniem lokalnej społeczności.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,58

  • Śr

    3,38

  • Min

    2,38

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane