Hildebrandt notuje wzrost obrotów

Autor: portal dla handlu.pl 5 marca 2009 10:06

Hildebrandt notuje wzrost obrotów

Firma pomimo pogarszającej się sytuacji makroekonomicznej oraz dużej konkurencji ze strony innych sieci radzi sobie dobrze. - 2008 rok udało nam się zamknąć z 5 procentowym wzrostem obrotów w stosunku do roku poprzedniego - zdradza Hildebrandt.

- Trudnym dla nas momentem był grudzień, kiedy w bezpośredniej okolicy naszych sklepów powstały się dwie konkurencyjne placówki - Netto i Intermarche. Na szczęście po kilkudniowym spadku sprzedaży udało nam się wrócić do normy. W styczniu nasze obroty zanotowały 3 procentową dynamikę wzrostu w ujęciu rok do roku - mówi Marek Hildebrandt.

Sieć brodnickich supermarketów Hildebrandt powiększy się wkrótce o kolejny obiekt. Budowa nowego sklepu o powierzchni ok. 1500 m kw. ma się rozpocząć w maju lub czerwcu. - Już teraz jesteśmy gotowi do tej inwestycji, ale czekamy na pojawienie się nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który umożliwi nam rozpoczęcie działań - mówi Marek Hildebrandt, właściciel sieci sklepów Hildebrandt.

W grudniu firma zdecydowała się również wydzierżawić innemu przedsiębiorstwu swój sklep w Wąbrzeźnie (ok. 18 km od Brodnicy). Placówka pod marką Hildebrandt działała tam przez siedem miesięcy. - Decyzję tę podjęliśmy przede wszystkim ze względów logistycznych. Reszta naszych sklepów znajduje się w Brodnicy i koordynowanie pracy tego oddalonego marketu stanowiło dla nas pewną niedogodność. Dodatkowo firma, która dzierżawi nasz sklep zapowiadała wcześniej, że wybuduje w pobliżu konkurencyjny market. W takiej sytuacji racjonalną decyzją było udostępnienie jej naszego obiektu - wyjaśnia Marek Hildebrandt.
PPHU Hildebrandt działa od 1990 roku. Obecnie prowadzi sieć liczącą cztery sklepy w Brodnicy. Wszystkie placówki działają pod wspólnym brandem Hildebrandt, choć każda dodatkowo posiada swoją własną nazwę, związaną z danym miejscem lub przyzwyczajeniem lokalnej społeczności.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • tesco 2009-02-13 08:53:14

    trzymamy kciuki

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3934

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane