Hipermarkety nadal reklamują nieistniejące promocje

Autor: Gazeta Wyborcza 12 sierpnia 2009 12:43

- Z tablicy z napisem "Promocja" w sklepie Auchan wynikało, że za zgrzewkę wody mineralnej zapłacę tylko 1,69 zł. Skusiłem się. A w kasie policzyli mi cztery razy więcej! - opowiada czytelnik Gazety Wyborczej.

 - Cena 6,99 zł za tzw. zgrzewkę (6 butelek) była przekreślona. Zamiast niej kusiła kwota 1,69 zł. Z tablicy promocyjnej ewidentnie wynikało, że cena dotyczy całej zgrzewki. Była bardzo atrakcyjna, więc zapakowałem zgrzewkę do kosza.


Okazało się jednak, że informacja na tablicy nijak się ma do kwoty, którą nabiła kasjerka. Na paragonie cena zgrzewki wynosiła 6,49 zł.

Klient poszedł po wyjaśnienia do biura obsługi klienta. Usłyszał, że widoczne na tablicy promocyjnej 1,69 to cena za jedną butelkę.

Według relacji Maszały pracownica wykonała kilka telefonów i w końcu stwierdziła, że może oddać pieniądze w zamian za towar. Klient nie skorzystał: - Byłem pewien, że mam rację. Cofnąłem się do stanowiska z wodą. Tam zobaczyłem pana zmieniającego cenę na wyższą. Akcja była błyskawiczna, bo w punkcie obsługi klienta spędziłem nie więcej niż pięć minut.

Sklep tłumaczy się pomyłką pracownika, który powiesił złą cenę. - Klient został wprowadzony w błąd, więc należy mu się zwrot różnicy cenowej - mówi Dorota Patejko, rzecznik sieci Auchan. - Pracownik zachował się nieodpowiednio. Możemy tylko przeprosić klienta i zaprosić go z paragonem po odbiór 5 zł.

Na sprawę fałszywych promocji w sklepie wielokrotnie zwracał uwagę UOKiK, który zaleca sprawdzanie cen na paragonie z cenami wywieszonymi na tablicach promocyjnych i ubeganie się o swoje prawa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    2,99

  • Śr

    1,48

  • Min

    0,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane