Imperial Tobacco broni swojej ekspozycji papierosów w Ruchu

Autor: dlahandlu.pl 22 września 2009 13:15

Imperial Tobacco Polska przedstawiła swoje stanowisko w sprawie ekspozycji papierosów w witrynach kiosków Ruchu. Jednocześnie poinformowała, że każda z pozostałych firm tytoniowych otrzymała propozycję współpracy z siecią RUCH. Oferty te zostały przez nie odrzucone.

- Wobec zaistniałej sytuacji, nasze zdziwienie budzi fakt tak negatywnej reakcji pozostałych firm tytoniowych - mówi Grażyna Sokołowska, dyrektor ds. korporacyjnych i prawnych Imperial Tobacco Polska S.A. - Nasza firma nie może ponosić odpowiedzialności za decyzje handlowe swoich konkurentów ani być obwiniana za brak reakcji działów handlowych pozostałych producentów wyrobów tytoniowych.

Są przykłady na rynku innych firm tytoniowych, które posiadają umowy zawarte ze znaczącą liczbą sklepów, dzięki którym maja one pozycję dominującą nie tylko w zakresie ekspozycji swoich produktów, ale także w zakresie ich dystrybucji.

Warto przypomnieć stanowisko Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyrażające opinię, że umowa pomiędzy przedsiębiorcą a dostawcą dotyczącą eksponowania jego produktów jest zgodna z obowiązującymi przepisami. Taka praktyka marketingowa dotyczy wielu grup produktów - m.in. napojów, nabiału czy nawet tytułów prasowych.

Umowa pomiędzy Imperial Tobacco S.A. a RUCH S.A. została podpisana z klauzulą poufności i z tego powodu żadne jej zapisy nie będą podane do publicznej wiadomości.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane