Inspekcja handlowa śledzi nieprawidłowości w sieci

Autor: Money.pl 23 marca 2010 10:14

Jeśli masz kasę fiskalną możesz być obiektem szczególnego zainteresowania fiskusa. Ale o tradycyjnych kontrolerach można już zapomnieć. Nowym orężem inspektorów są modele komputerowe i internet - informuje portal Money.pl

W 2009 roku Urzędy Kontroli Skarbowej zmusiły podatników do zapłaty dodatkowo ponad 2 miliardów złotych podatków. W tym roku inspektorzy fiskusa szczególnie będą tropić oszustwa w podatku VAT i podatku akcyzowym. UKS skupią się podczas tegorocznych kontroli na kontroli posiadania i korzystania z kas fiskalnych, oraz monitorowaniu handlu internetowego.
Do tropienia służą inspektorom m.in. narzędzia monitorujące internet. - Śledzimy transakcje, analizujemy je, staramy się grupować, żeby namierzyć jakiś podmiot z dużym obrotem. A potem ustalamy, czy płaci on podatki - opowiada inspektor.
Do tego jest jeszcze skarbowy biały wywiad, czyli analiza ogólnodostępnych w sieci ogłoszeń. Tu szczególną uwagę podatkowi śledczy zwracają np. na ogłoszenia typu sprzedam koszty, albo pomogę zoptymalizować podatki. Bo często chodzi w nich o fałszywe faktury. A te w ostatnim roku były prawdziwą zmorą fiskusa.
W 2009 roku urzędy kontroli skarbowej przeprowadziły łącznie 10 168 kontroli. W ich trakcie kontrolerzy ujawniły ponad 81 tysięcy fikcyjnych faktur na łączną kwotę 4,5 miliarda złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9386

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane