Instalacja kas samoobsługowych pozwala zracjonalizować koszty

Autor: dlahandlu.pl 11 września 2009 12:31

Real uruchomił kasy samoobsługowe już w trzech sklepach w Polsce. Do placówek w Częstochowie i Bydgoszczy, gdzie nowe kasy były testowane dołączyła teraz Warszawa, a dokładniej hipermarket na Ursynowie. Sklep przeszedł ostatnio gruntowną modernizację, której elementem była między innymi instalacja kas.


W markecie dostępne są cztery takie urządzenia. Komunikacja z kupującym ma miejsce za pomocą tekstu wyświetlanego na ekranie dotykowym oraz komunikatów głosowych. Dodatkowo przy stanowiskach kasowych dostępne są szczegółowe informacje na temat ich obsługi; klientom służą pomocą także przeszkoleni pracownicy.
Kasy posiadają specjalne zabezpieczenia związane z zakupem napojów alkoholowych i artykułów tytoniowych. W momencie skanowania takiego artykułu pracownik dedykowany do obsługi kasy otrzymuje komunikat o konieczności sprawdzenia wieku kupującego.
Obsługa ma miejsce w trzech językach - po polsku, angielsku i niemiecku, co jest niewątpliwym udogodnieniem dla obcokrajowców.
W kasach samoobsługowych akceptowana jest gotówka i karty płatnicze autoryzowane PIN-em. Punkty lojalnościowe Programu Dziesiątka naliczają się jak w przypadku tradycyjnych kas. W kasach jest także możliwość doładowania kart pre-paid.

Firma nie podała kosztów instalacji kas samoobsługowych, ale sugeruje, że jest to opłacalna inwestycja, bo do czterech kas potzrebny jest tylko jeden pracownik, nadzorujący ich prawdiłową pracę. 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane