Intensywne opady śniegu oznaczają dodatkowe koszty

Autor: dlahandlu.pl 16 lutego 2010 12:23

Opady śniegu sparaliżowały miejscowości. Dają się też we znaki właścicielom sklepów. - Tegoroczna zima kosztowała mnie już około tysiąca złotych - informuje właściciel sklepu w Pruszkowie. Handlowiec wydał te pieniądze na pracownika, który zajmuje się wyłącznie odśnieżaniem terenu wokół sklepu. Placówka znajduje się blisko drogi, można zaparkować samochód na chodniku bezpośrednio przed sklepem.

- Początkowo sam dbałem o stan chodnika przed sklepem i przylegające do niego cztery miejsca parkingowe. Jednak po większych opadach zajmowało mi to zbyt wiele czasu. Poza tym, jako , że dostarczam zaopatrzenie do sklepu, czasami trudno mi wygospodarować czas na dodatkowe obowiązki - twierdzi właściciel.

Dlatego postanowił zatrudnić pracownika do odśnieżania. Jest to bezrobotny, stały klient sklepu. - Rozważałem też zakup odśnieżarki, jednak jej koszt to minimum 2 tysiące złotych - zauważa właściciel.

Właściciel płaci mu kilka złotych za godzinę pracy. Pracownik dba o miejsca parkingowe przed sklepem. Powinny być one odśnieżane przez władze miasta, jednak według właściciela jeżeli nie weźmie spraw w swoje ręce nie można liczyć na pomoc samorządu. A nieodśnieżony parking oznacza spadek obrotów.

Wydatki poniesione na usługi odśnieżania można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów. Według prawników kosztami uzyskania przychodów są wydatki poniesione w celu uzyskania przychodów, w tym również w celu zachowania i zabezpieczenia ich źródła.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,99

  • Śr

    5,29

  • Min

    3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8461

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 689431

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane