Intermarche wprowadza produkty eko pod marką własną

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 23 lipca 2014 16:56

Sieć Intermarché wzbogaciła asortyment o linie produktów higienicznych, pielęgnacyjnych, a także chemii piorącej i czyszczącej. Produkty z tych kategorii są pierwszymi w Polsce sygnowanymi własną marką w tym segmencie rynku.

Nowe produkty oferowane przez supermarkety Intermarché dzielą się na dwie grupy: Eco i Bio. Ta pierwsza obejmuje przyjazne środowisku produkty chemii piorącej i czyszczącej. Produkty te sygnowane są europejskim znakiem ekologicznym Ecolabel.

Z kolei linia Bio obejmuje produkty kosmetyczne i higieniczne oraz artykuły pielęgnacyjne dla niemowląt i dzieci. Składniki produktów tej linii w co najmniej 95 proc. pochodzą z rolnictwa ekologicznego. Opakowania obu linii produktów ulegają biodegradacji lub nadają się do recyklingu.

-  Niedawno informowaliśmy o uruchomieniu stacji do ładowania pojazdów elektrycznych przy naszym sklepie w Świnoujściu, natomiast dziś możemy pochwalić się pierwszymi w Polsce liniami produktów Eco i Bio dostępnymi pod marką własną- mówi Eliza Orepiuk-Szymura, kierownik dyrekcji komunikacji i informacji Grupy Muszkieterów.

W skład linii Apta Ecologic (Eco) wchodzą m.in. produkty do prania oraz środki i płyny czyszczące, w których zastosowano rozwiązania zmniejszające negatywny wpływ na środowisko. Przykładowo, kapsułki oraz płyn do prania zawierają środki czynne pochodzenia roślinnego.

Produkty Bio sprzedawane są pod markami Labell Bio i Pommette Bio. Ta pierwsza zawiera produkty kosmetyczne i higieniczne. Są wśród nich m.in. pochodzące w 100% z procesu recyklingu chusteczki higieniczne, szampon, krem na dzień i balsam do ciała, które nie zawierają takich substancji jak barwniki czy silikon. Z kolei Pommette Bio to produkty pielęgnacyjne dla niemowląt i dzieci. Pieluszki ekologiczne sygnowane tą marką są przebadane dermatologicznie, nie zawierają lateksu ani barwników.

Produkty Apta Ecologic, Labell Bio i Pommette Bio są już dostępne we wszystkich sklepach sieci Intermarché (znajdują się w specjalnie oznaczonych punktach).

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Danuta 2014-07-24 14:17:20

  Kupiłam i nie widzę rżnicy w skuteczności, a jeżeli dodatkowo są ekologiczne, to tylko działa na plus.

 • Pracz 2014-07-23 20:39:38

  Nie musza byc biodegradalne musza prac i byc tanie

 • Belka marek 2014-07-23 20:13:39

  Najgorsze marki wlasne NA rynku totalny badziew

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  6,99

 • Śr

  5,27

 • Min

  3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9045

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane