REKLAMA
REKLAMA

Irving podpowiada jak ustawiać herbatę, by dobrze rotowała

Autor: dlahandlu.pl 2 września 2009 12:21

Problemem, z którym borykają się właściciele sklepów, jest zaaranżowanie półki z herbatami, tak by towar dobrze rotował. Jak to zrobić? Przede wszystkim należy zadbać o to, by w ofercie znalazły się najczęściej wybierane przez klientów herbaty.

REKLAMA

Producent herbaty Irving doradza, by zwrócić uwagę, aby asortyment był proporcjonalny do popytu, tzn. połowę powinny stanowić herbaty czarne, po 14 proc. powinno przypadać na herbaty owocowe i aromatyzowane, 7 proc. na białe i zielone (segment tych herbat rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego też warto zadbać o różnorodność asortymentu), resztę na pozostałe. Zaleca się by herbaty jednej marki były ustawione obok siebie, gdyż w większym bloku marka jest lepiej widoczna dla konsumenta.


Należy zwrócić uwagę na sposób komunikowania cen - powinny być umieszczone w widocznym miejscu na listwie pod produktem, w przypadku promocji cenowych należy wyraźnie pokazać - starą i nową cenę. Na opakowania promocyjne (doklejki, zestawy) warto wygospodarować dodatkowe miejsce „poza półką", np. na standach, ekspozytorach, dzięki temu dodatkowo „przyciągniemy" klienta do kategorii herbat.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12735

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA