Jaja zdrożały przed świętami o 2 do 6 groszy

Autor: Express Ilustrowany 30 marca 2010 10:13

W Łodzi przed świętami wzrosły ceny jaj. Duże jaja, które kosztowały 42 grosze za sztukę, teraz są po 46 groszy, te po 40 groszy obecnie kosztują 44 grosze, średnie zdrożały z 36 gr na 42 gr i z 32 gr na - 34 gr, małe z 30 gr na 32 gr, z 22 gr na 24 gr - informuje Express Ilustrowany.

W ubiegłym roku o tej porze ceny również poszły w górę, o tyle samo. Przed Wielkanocą popyt na jaja bowiem wzrasta, a producenci sprzedają je drożej. Mają powody do zadowolenia, bo od kilku sezonów produkcja jest opłacalna, polskie produkty eksportuje się do krajów Unii. - Coraz więcej klientów pyta o jaja "zerówki" i "jedynki", czyli pochodzące z hodowli ekologicznych i wybiegowych. Choć są droższe od tych z chowu klatkowego, to zainteresowanie nimi rośnie - dodaje Krzysztof Skrobiewski, jeden ze sprzedawców na łódzkim targowisku.

Przed świętami wzrasta sprzedaż jaj o białych skorupkach, których wydmuszki przeznacza się na pisanki (sztuka kosztuje 36 groszy). Na dwa, trzy dni przed Wielkanocą klienci chętnie kupują jaja ugotowane i barwione. Za sześć sztuk jaj kurzych trzeba zapłacić 6 zł, za 18 sztuk jaj przepiórczych - 7 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane