Kącik gastronomiczny może uatrakcyjnić ofertę sklepu

Autor: Marcin Złoch, dlahandlu.pl 22 grudnia 2009 09:03

Kącik gastronomiczny może uatrakcyjnić ofertę sklepu

Właściciele sklepów szukają różnych dodatkowych źródeł przychodów. Niektórzy decydują się na przykład na otwarcie kącika gastronomicznego. Tak postąpiła właścicielka sklepu usytuowanego w okolicach dworca w Pruszkowie.


- Sprzedaję w sklepie zapiekanki. Początkowo kupiłam kuchenkę mikrofalową. Zaczynałam od gotowych produktów, które miałem w chłodni, w ofercie. Podgrzewałam je po prostu, za co brałam dodatkową złotówkę - informuje właścicielka sklepu.
Klienci kupowali zapiekanki, gdyż w pobliżu stacji kolejowej nie ma żadnego punktu gastronomicznego. Jednak na prośbę kupujących właścicielka sklepu zmieniła sposób podgrzewania przekąsek.
- Klienci żalili się, że z mikrofalówki zapiekanki są gumiaste, a nie chrupiące. Zdecydowałam się kupić opiekacz. Zarzuty do jakości zniknęły - twierdzi właścicielka.
Kolejnym krokiem ewolucji oferty stało się własnoręczne przygotowywanie zapiekanek.
- W moim sklepie ruch jest cykliczny, regulowany według rozkładu jazdy pociągów. Dlatego mam wolniejsze chwile. Postanowiłam więc sama robić zapiekanki. Pieczywo, ser i pieczarki mam w sklepie, więc to nic trudnego. Dzięki temu znacznie zwiększyłam ilość zarabianych pieniędzy. Własnoręczny wyrobów jest kilkukrotnie tańczy od gotowego, zamrożonego - przekonuje właścicielka sklepu.

Zdaniem specjalistów przygotowywanie kanapek, kawy, herbaty, czy najprostszych przekąsek to najprostszy sposób na uatrkacyjnienie oferty i wyróżnienie się na tle konkurencji. Zwłaszcza, że ogólny trend jest taki, że na znaczeniu zyskują punkty handlowe w dogodnych lokalizacjach, które oferują coś więcej niż tylko możliwość zrobienia szybkich zakupów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    17,99

  • Śr

    15,17

  • Min

    10,90

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane