KAH Społem chce uchylić uklad z wierzycielami

Autor: Rzeczpospolita 7 stycznia 2010 09:06

Krajowa Agencja Handlowa Społem, która jeszcze 2 lata temu marzyła o sieci złożonej z 4 tysiący spółdzielczych sklepów, teraz chce uchylić układ z wierzycielami - czytamy w Rzeczpospolitej.

Krajowa Agencja Handlowa Społem chciała stworzyć jedną sieć złożoną z 4 tys. sklepów prowadzonych przez ok. 400 niezależnych spółdzielni. Jednak jak czytamy w Rzeczpospolitej w 2008 r. KAH, której głównym udziałowcem jest syn założyciela Bakomy Piotr Komorowski, ogłosiła upadłość.
W ubiegłym roku sąd zatwierdził układ z wierzycielami, który zakładał spłatę zobowiązań wysokości około 20 mln zł do 2012 r. Jednak władze spółki mają problem ze spłatą raty, ze względu na koniunkturę i dalszy jej los zależy od decyzji sądu oraz od wierzycieli KAH Społem.
Jak informuje Rzeczpospolita problemy KAH to szansa głównie dla dwóch giełdowych dystrybutorów - Eurocashu i Emperii Holding. Eurocash Franczyza pracuje bezpośrednio ze spółdzielniami, należącymi do KAH. Emperia pracuje już z ponad 40 spośród spółdzielni i liczymy na znacznie więcej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane