KAH wznowi działalność - sąd ma zatwierdzić układ z wierzycielami

Autor: Puls Biznesu 13 marca 2009 10:39

Warszawski sąd ma w piątek zatwierdzić układ Krajowej Agencji Handlowej Społem (KAH) z wierzycielami, co oznacza, że firma wkrótce wznowi działalność - infrormuje Puls Biznesu.

KAH Społem, która powstała z inicjatywy Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców Społem (KZRSS) oraz części spółdzielni z całego kraju, miała za zadanie m.in. stworzyć wspólną centralę zakupowo-logistyczną dla sklepów sieci i ujednolicić ich wizerunek. Ten plan się jednak nie powiódł. Nieoficjalnie mówi się, że przerósł on KAH pod względem finansowym i organizacyjnym. Dlatego teraz plan działania KAH ma się nieco zmienić.

- Trzeba zmodyfikować strategię. KAH nie powinien działać jak hurtownia, lecz tylko jako organizator centralnych zakupów dla sklepów sieci - mówi Jerzy Rybicki, prezes KZRSS Społem. - Siecią Społem interesowało się wielu potencjalnych partnerów handlowych, jak Eurocash, Emperia, Polomarket czy Kolporter. Wiele wskazuje jednak na to, że KAH oprze się na współpracy z grupą Eurocash, która proponuje najlepsze warunki - dodaje Jerzy Rybicki.

Jego zdaniem, możliwe są różne warianty tej współpracy. Nie jest wcale konieczne przejęcie udziałów w spółce przez Eurocash.

Jeszcze w styczniu prezes KAH Przemysław Morysiak potwierdził serwisowi portalspozywczy, że w reaktywowany projekt zainwestuje właśnie Grupa Eurocash.

- Tylko Eurocash jest w stanie udźwignąć tak potężny projekt. To największa firma dystrybucyjna w Polsce, a w obecnej sytuacji gospodarczej potrzebny jest nam silny partner. Nie potrzebny nam inwestor, którego przedsięwzięcie przerośnie i będzie chciał się po pewnym czasie wycofać - wyjaśniał prezes na łamach portaluspozywczego.pl.

Jak pisaliśmy wcześniej, częścią układu będzie program restrukturyzacji spółki. Według nowej koncepcji, KAH Społem nie będzie prowadził własnego handlu, a jedynie organizował dostawy do sieci sklepów spółdzielni. Projekt będzie więc realizowany w oparciu o Eurocash jako dostawcę, KAH - dystrybutora i spółdzielnie jako odbiorcę finalnego. W styczniu chęć przystąpienia do "nowego" KAH-u wyraziło ok. 80 spółdzielni, które chcą wprowadzić do projektu ok. tysiąc sklepów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    2,99

  • Śr

    1,48

  • Min

    0,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane