Karnawałowe przekąski wabią kupujących

Autor: Marcin Złoch, dlahandlu.pl 5 stycznia 2010 09:03

Karnawałowe przekąski wabią kupujących

Oficjalnie karnawał rozpoczyna się w dniu Trzech Króli. Tradycyjnie to czas sezonowych potraw towarzyszących zabawom, np. faworków. Te słodycze są już dostępne w sklepach. Okazuje się, że mogą one przyciągać kupujących do sklepu. Mogą stać się głównym elementem sklepowej wystawy, która zachęca przechodniów.

- Faworki to najszybciej sprzedające się produkty w moim sklepie. Praktycznie nie ma klienta, który nie kupiłby opakowania. Jeżeli postawię kilkanaście pudełek w oknie wystawowym, od razu zwiększa się ilość osób w sklepie - twierdzi właścicielka sklepu z Pruszkowa.
Właścicielka sklepu współpracuje z wypróbowanym dostawcą, piekarnią działającą w okolicy. W karnawale specjalnie dla niej faworki są pakowane po 250 i 500 gramów. Producent dostarcza słodycze bezpośrednio do sklepu.
Faworki nie są jedynym słodkim produktem karnawałowym pojawiającym się w tym sklepie w początku roku. Oprócz nich można kupić sękacz i pączki. Także one trafiają na wystawę sklepu.
- Jednak kupujących zdecydowanie przyciągają faworki. Sękacz i paczki są przecież dostępne cały rok. Ale zdarza się, że kupujący wychodzi ze sklepu z wszystkimi słodkimi przekąskami - twierdzi właścicielka.

Specjaliści od merchanidinsgu przekonują właścicieli sklepów do zmienia wystaw zgodnie z rozkładem świąt i proponowania klientom w witrynach sklepowych swoich głównych atutów asortymentowych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,98

  • Śr

    8,15

  • Min

    4,63

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8846

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane