Karty zbliżeniowe będą się upowszechniać w sklepach

Autor: wirtualnemedia.pl 19 listopada 2009 10:20

Visa Europe ocenia, że na koniec bieżącego roku w użytku będzie 6 mln jej kart zbliżeniowych. W przyszłym roku firma chce podwoić tę liczbę. Do końca bieżącego roku liczba kart zbliżeniowych wydanych przez Visa Europe osiągnie poziom 6 mln. Oznacza to, że będzie ich w użytku ponad trzy razy więcej niż przed dwa lata temu.


- Wynika to z łatwości dostosowywania tych kart do różnych potrzeb przez rozszerzenie ich funkcjonalności i zakresu punktów sprzedaży, w których są akceptowane - uzasadnia Sandra Alzetta, wiceprezes Visa Europe ds. innowacji.
Firma przewiduje, że w przyszłym roku liczba używanych kart zbliżeniowych będzie rosnąć jeszcze szybciej i na koniec roku może osiągnąć 12 mln. Tak optymistyczne prognozy wynikają z faktu, że w Europie gotówkowo jest wciąż regulowanych 80 proc. wszystkich opłat, w tym aż 90 proc. tych dotyczących sum niewyższych od 15 euro, przy których najbardziej przydają się karty zbliżeniowe.

Na polskim rynku jest to cały czas nowinka, która dopiero zaczyna się upowszechniać. Dzięki kartom zbliżeniowym będzie można płacić za drobne zakupy do 50 zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5323

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane