Kasa samoobsługowa zwraca się po kilkunastu miesiącach

Autor: Radosław Wałkuski, dlahandlu.pl 28 kwietnia 2009 09:27

Kasa samoobsługowa zwraca się po kilkunastu miesiącach

W oparciu o wyliczenia robione na Zachodzie zakup kasy samoobsługowej zwraca się po okresie od roku do półtora – wynika z rozmowy z Arkadiuszem Stachańczykiem, dyrektorem działu systemów sprzedaży z spółce Jantar, specjalizującej się w systemach kasowych i automatycznej identyfikacji towarów.

W ofercie firmy znajduje się kilka modeli dających możliwość przeskanowania zakupów z dwóch, trzech bądź sześciu toreb zakupowych. Oprócz tego dostępna jest również wersja z linią taśmową. - Ceny są bardzo uzależnione od konkretnego modelu. W najtańszej wersji trzeba liczyć koszt jednej kasy na 25 tys. USD. Jeżeli chcemy, aby oprócz karty miała ona możliwość przyjmowania płatności w gotówce, trzeba na to liczyć dodatkowe 14 tys. USD - wyjaśnia Arkadiusz Stachańczyk.


W opinii naszego rozmówcy system kas samoobsługowych będzie stawał się coraz bardziej popularny. - Obserwujemy to już teraz w wielu różnych miejscach, na przykład na stacjach benzynowych, gdzie kierowcy często mogą zapłacić za paliwo bez pomocy pracownika. To samo czeka branżę spożywczą. Dodatkowo temu trendowi będzie na pewno sprzyjał rozwój i coraz większa popularność RFID [Radio frequency identification - system kontroli przepływu towarów w oparciu o zdalny odczyt i zapis danych - przyp. red.]

W lutym firma zainstalowała kasy samoobsługowe w jednej z placówek Społem PSS Północ we Wrocławiu
Obecnie prowadzone są rozmowy z kolejnymi kontrahentami, firma na razie nie chce jednak ujawniać o kogo chodzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    13,99

  • Śr

    7,24

  • Min

    3,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane