REKLAMA
REKLAMA

Kasy fiskalne muszą mieć sprzedawcy alkoholu i papierosów, bez względu na limity sprzedaży

Autor: PAP 15 grudnia 2009 11:58

Rozporządzenie dotyczące stosowania kas fiskalnych, przygotowane przez Miniterstwo Finansów utrzymuje większość dotychczasowych zasad stosowania kas. Wynika z niego, że do 31 grudnia 2010 r. ma obowiązywać zwolnienie z obowiązku posiadania kas dla podatników o obrotach nie przekraczających w poprzednim roku podatkowym 40 tys. zł. Zachowane ma też być zwolnienie z obowiązku stosowania kas dla podatników rozpoczynających działalność, dopóki ich obroty nie przekroczą 20 tys. zł - podał PAP.

REKLAMA

Do 31 grudnia 2010 r. utrzymane ma być zwolnienie z obowiązku stosowania kas dla podatników rozliczających się z podatku dochodowego w formie karty podatkowej. Kas nie będą też musieli stosować ci, u których sprzedaż na rzecz osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej lub prowadzących ją w formie indywidualnych gospodarstw rolnych stanowiła więcej niż 70 proc. całej sprzedaży.

Bez względu na wysokość obrotów kas muszą używać, bez względu na wysokość obrotu, podmioty sprzedające napoje alkoholowe, wyroby tytoniowe.
  • tomo 2011-02-22 05:24:17

    I co dalej , a jak jest teraz , weszła ta ustawa ? że tylko do 31 grudnia 2010 ? A ja prowadze handel 10 lat i kasy nie mam , ale problem powstał sam , przy kontroli , urzędy nie wiedzą na czym stoją , porażka i dezinformacja . W międzyczasie 2009 miałem już PiP NiK , Skarbówke x2 i nic , a tu w tym roku ciach bum traata i mandat :D Ja tak tego nie zostawie , nie przekroczyłem 40 tysia i na ryczałcie jestem .

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12425

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA