PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Kasy fiskalne muszą mieć sprzedawcy alkoholu i papierosów, bez względu na limity sprzedaży

Autor: PAP 15 grudnia 2009 11:58

Rozporządzenie dotyczące stosowania kas fiskalnych, przygotowane przez Miniterstwo Finansów utrzymuje większość dotychczasowych zasad stosowania kas. Wynika z niego, że do 31 grudnia 2010 r. ma obowiązywać zwolnienie z obowiązku posiadania kas dla podatników o obrotach nie przekraczających w poprzednim roku podatkowym 40 tys. zł. Zachowane ma też być zwolnienie z obowiązku stosowania kas dla podatników rozpoczynających działalność, dopóki ich obroty nie przekroczą 20 tys. zł - podał PAP.


Do 31 grudnia 2010 r. utrzymane ma być zwolnienie z obowiązku stosowania kas dla podatników rozliczających się z podatku dochodowego w formie karty podatkowej. Kas nie będą też musieli stosować ci, u których sprzedaż na rzecz osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej lub prowadzących ją w formie indywidualnych gospodarstw rolnych stanowiła więcej niż 70 proc. całej sprzedaży.

Bez względu na wysokość obrotów kas muszą używać, bez względu na wysokość obrotu, podmioty sprzedające napoje alkoholowe, wyroby tytoniowe.
Podobał się artykuł? Podziel się!
  • tomo 2011-02-22 05:24:17

    I co dalej , a jak jest teraz , weszła ta ustawa ? że tylko do 31 grudnia 2010 ? A ja prowadze handel 10 lat i kasy nie mam , ale problem powstał sam , przy kontroli , urzędy nie wiedzą na czym stoją , porażka i dezinformacja . W międzyczasie 2009 miałem już PiP NiK , Skarbówke x2 i nic , a tu w tym roku ciach bum traata i mandat :D Ja tak tego nie zostawie , nie przekroczyłem 40 tysia i na ryczałcie jestem .

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11370

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane