Kawa na wynos to dobre uzupełnienie oferty sklepu

Autor: dlahandlu.pl 5 października 2009 13:13

Coraz więcej sklepów decyduje się na wprowadzenie do oferty kącika gastronomicznego bądż ustawia ekspres, w którym przygotowywana jest kawa na wynos. Zdaniem specjalistów wprowadzenie takiej oferty jest korzystne dla sklepów w centrach miast, w pobliżu dworców, biurowców i uczelni.

Na wprowawdzenie kącika gastronomicznego zdecydowała się sieć Freshmarket, należąca do Żabka Polska. Miejsce zwane Freshcafe jest punktem, gdzie serwowana jest kawa i przekąski. Znajduje sie ono blisko wejścia, aby mogli z niego korzystać również klienci, którzy nie chcą wchodzić do sklepu po zakupy. Na podobne rozwiązanie zdecydowała się sieć Spar, ale na razie - Censa, specjalnie wyznaczona strefa w sklepie, w której klienci mogą napić się kawy mielonej na miejscu, kupić ciasta, ciastka, sałatki oraz kanapki, będzie otwierana w zagranicznych punktach Spar.

Według Krzysztofa Barwika, z działu handlowego Społem WSS Śródmieście wprowadzenie kawy na wynos do oferty sklepu jest korzystne dla placówek w centrum miasta, między innymi w sąsiedztwie uniwersytetu, budynków biurowych, gdzie przewija się dużo ludzi, dla których ważny jest czas i wygoda. Dla wielu sklepów jest to naturalna konsekwencja wcześniejszego wprowadzenia do sprzedaży kanapek.

Zakup ekspresu to dla sklepu wydatek kilku tysięcy złotych. Podstawowy ekspres można kupić już za kilkaset złotych, ale raczej nie spełni on swojej funkcji w kąciku gastronomicznym. Dodatkowo należy zamówić dla sklepu plastikowe kubki do serwowania kawy na wynos, z logo sklepu lub bez nadruku.

Zachętą dla sklepów mogą być wysokie marże, które osiąga się na sprzedaży kawy na wynos.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • niewolnicywewłasnymkraju 2009-10-09 00:51:10

  bo fresh to chyba coś lekkiego jak dochody w tej firmie......

 • freshajent 2009-10-09 00:48:14

  www.ajenci.fora.pl wejdźcie,poczytajcie,jaka ta ŻABKA "trendy" i na czasie niestety nie dla ajentów dochód ze sklepu 300 zł to ile dają zarobić w freshmarkecie 500zł ???????? Dramaty ludzi którzy w to wchodzą

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  2,99

 • Śr

  1,48

 • Min

  0,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5359

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane