KDT: Handlarze protestują przeciwko wysokim stawkom w nowej lokalizacji

Autor: TvN24.pl 22 września 2009 10:04

Część kupców z KDT protestowała przed ratuszem. Druga grupa, która czuje się oszukana przez zarząd - protestowała na placu Defilad - podaje TVN24.pl.

Handlarze, którzy nadal popierają prezesa, chcą się przenieść na ulicę Okopową. Działkę zaproponował ratusz - spór dotyczy wyceny nieruchomości. Rzeczoznawca wycenił ją na 60 mln zł (to cena wywoławcza w przetargu, który ma zostać niebawem ogłoszony), wcześniej ratusz rozmawiał z kupcami o kwocie rzędu ponad 30 mln zł. Handlarze złożyli petycję w sprawie obniżki.
Ratusz twierdzi, że powinni się cieszyć z tego, co dostają. - Działka, którą wybrali kupcy, jest o połowę tańsza niż ta, na której stoi CH Arkadia. Jest więc to cena konkurencyjna - wyjaśnia Marcin Ochmański, rzecznik Urzędu Miasta.
Druga grupa kupców, która nie chce już rządów Połecia, stara się z kolei o lokale w budynku Millenium Plaza. Mają jednak pretensje do zarządu KDT, który pośrednicząc w transakcjach, zawyżał ceny lokali. Ich zdaniem próbował w ten sposób zarobić na handlarzach.
- Zarząd KDT proponuje miejsca w Millenium Plaza po cenach drastycznie wyższych niż faktyczne ceny wynajmu. Poprzez założoną firmę, która pośredniczy w transakcji, zarząd chce zarobić na kupcach, których pozornie reprezentuje - napisali na platformę Kontakt24. Ich podejrzliwość budzi także fakt, iż w firmie pośredniczącej w rozmowach z Millenium Plaza zasiada żona Dariusza Połecia.
- Poprzednio w tamtym miejscu było inne centrum handlowe, które zbankrutowało, bo stawki płacone przez kupców nie pokrywały kosztów utrzymania - tłumaczy Połeć.
- Robimy to wszystko dla kupców - broni się prezes. - Te same osoby, które teraz chcą rozmawiać z miastem, wcześniej torpedowały każdy taki pomysł - twierdzi. Jak dodaje, zbudowanie nowego centrum handlowego potrwa co najmniej trzy lata. - Chcemy na ten czas zapewnić kupcom pracę - zapewnia Połeć.
Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    2,99

  • Śr

    1,48

  • Min

    0,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5359

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane