REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Partner portalu: City Board Partner portalu: Frigo Logistics
REKLAMA

KDT wnioskuje o cofnięcie koncesji agencji ochrony

Autor: PAP 28 lipca 2009 09:26

Spółka KDT skierowała do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wniosek o cofnięcie koncesji agencji ochrony, która w ubiegły wtorek brała udział w działaniach komornika w hali KDT na Pl. Defilad w Warszawie.

REKLAMA

"Spółka motywuje ten wniosek m.in. tym, że pracownicy ochrony nie byli w żadnej mierze uprawnieni do używania jakiejkolwiek formy przemocy wobec osób znajdujących się wewnątrz hali, a naruszenie nietykalności fizycznej innych osób nosiło znamiona przestępstwa" - napisał reprezentujący KDT w mediach Damian Grabiński w oświadczeniu.

Halę Kupieckich Domów Towarowych, zajmowaną przez kupców od początku roku mimo wygaśnięcia umowy jej dzierżawy, komornik zajął w imieniu miasta w ubiegły wtorek. Doszło wówczas do starć towarzyszącej mu ochrony, straży miejskiej i policji z kupcami i przybyłymi w okolice hali chuliganami. Kupcy skarżyli się wówczas, że pracownicy towarzyszącej komornikowi ochrony użyli wobec nich gazu, a po wkroczeniu do hali pobili ich.

Pozostawiony w hali towar i wyposażenie stoisk odbierają kolejni kupcy. Zdaniem Grabińskiego cała operacja potrwa nawet 4 tygodnie.

Grabiński odciął się od pojawiających się w mediach informacji, jakoby zarząd KDT prowadził rozmowy z właścicielem sąsiadującej z halą działki - Tadeuszem Kossem, na której kupcy mieliby dalej prowadzić handel.- Pan Koss złożył nam taką propozycję, ale spółka nie będzie wynajmować od niego żadnego terenu - powiedział.
WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 15988

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 1224905

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA