Kilka rodzajów wycieraczek jest niezbędnych do utrzymania czystości w sklepie

Autor: dlahandlu.pl 19 listopada 2009 09:19

Aby uchronić sklep przed brudem przynoszonym z zewnątrz należy zastosować co najmniej dwa rodzaje wycieraczek: zewnętrzną, służącą do usuwania błota lub śniegu oraz wewnętrzną, przeznaczoną do osuszania i wycierania butów. Do zastosowania zewnętrznego w sklepach przeznaczone są wycieraczki szczotkowe wykonane z PCW. Sprzedawane są one na wymiar z rolki o różnych szerokościach i w różnych kolorach. Aby nie wymieniać ich zbyt często warto zainwestować w bardziej profesjonalną wycieraczkę.


- Wycieraczki przy drzwiach, wewnątrz sklepu, zmieniam dwa razy do roku. To niewielki koszt - około 30 złotych. Unikam w ten sposób błota wewnątrz. Oczywiście przed drzwiami od strony ulicy znajduje się metalowa wycieraczka. Tę czyszczę z błota na bieżąco - potwierdza właściciel sklepu spożywczego z Grodziska Mazowieckiego.
Wycieraczki pochłaniają zanieczyszczenia, błoto i wodę. Przechwytują część zabrudzeń, które klienci przynoszą na butach. Pozwalają zachować estetyczny wygląd podłóg, a dodatkowo zmniejszają wydatki na preparaty i środki czyszczące.
- Jesienią nie ukrywam mopa na zapleczu. Staram się wycierać mokre plamy na bieżąco. Wydaję kilkanaście złotych miesięcznie na środki chemiczne, ale mam suchą i czystą podłogę w sklepie - dodaje właściciel sklepu.
Kolejną ważną rzeczą jesienią w sklepie jest stojak na parasole. Pozwala uchronić podłogę przed zachlapaniem.
- Kupiłem za 35 złotych stojak, postawiłem go w widocznym miejscu. Po pierwsze klienci nie muszą robić zakupów szamocząc się z parasolem, a poza tym nie mam na całej podłodze wody - przekonuje właściciel sklepu. Jednocześnie właściciel przyznaje, że wielu klientom trzeba o stojaku przypominać.
Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,46

  • Min

    2,70

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3934

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane