Kioskarze narzekają na nieopłacalność sprzedaży biletów

Autor: Dziennik Bałtycki 10 czerwca 2009 11:29

W gdańskich kioskach nie można kupić nowych biletów. Kioskarze tłumaczą, że bilety do sprzedaży biorą niechętnie, bo ich sprzedaż się nie opłaca. Wyliczają, że na sprzedaży jednego biletu tracą średnio jeden grosz - podaje Dziennik Bałtycki.

- Jeśli mam tysiąc złotych wolnej gotówki, to wolę kupić papierosy albo proszki do prania, a nie bilety. Bo na biletach się nie zarabia. Moi koledzy rezygnują natomiast z ich sprzedaży. Dodam, że nie są to kioskarze przypadkowi, lecz ludzie którzy prowadzą punkty od 30 lat i znają doskonale rynek - opowiada pan Zenon, kioskarz z Nowego Portu. - 5 do 6 proc. to śmieszne prowizje. Na papierosach zarabia się 7-11 proc., na gazetach ok. 15 proc. - mówi nasz rozmówca.

- Większość kiosków w Gdańsku stoi w pasie drogowym. Możemy wydać zgodę na zajęcie pasa drogowego albo nie. A zatem, jeśli niektórzy kioskarze uważają, że sprzedaż biletów jest dla nich wysiłkiem ponad miarę, to może dojść do sytuacji, że będą mogli pożegnać się z lokalizacją - mówi wiceprezydent miasta Maciej Lisicki.

Lisicki ma niskie notowania u przedsiębiorców z Głównego Miasta (doprowadził do drastycznych podwyżek czynszów w tzw. strefie prestiżu, nawet o kilkaset procent) i kupców ze zlikwidowanego bazaru przy ul. 3 Maja w centrum miasta (nie zgodził się na żadne ustępstwa, gdy prowadzone były negocjacje co do nowej lokalizacji).

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,26

  • Śr

    4,23

  • Min

    3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane