Kioskarze nowosądeckiego Ruchu mogą zostać przejęci przez konkurencję

Autor: Gazeta Krakowska 8 września 2009 12:23

Zaognia się sytuacja w Zespole "Ruchu" SA w Nowym Sączu. Pozostały niespełna dwa miesiące, aby uniknąć planowanej na początek listopada likwidacji oddziału państwowego kolportera. Zagrożeni utratą zatrudnienia pracownicy deklarują gotowość strajku głodowego - czytamy w Gazecie Krakowskiej.


- Wielu kioskarzy zapowiada odejście z "Ruchu", w razie gdyby w każdej sprawie musieli się kontaktować aż z Krakowem lub Tarnowem. Najprawdopodobniej wielu przejmie konkurencja, czyli komercyjna spółka - mówi Artur Czernecki, dyrektor Zespołu "Ruchu" w Nowym Sączu.

Rozgoryczenie pracowników pogłębia to, że Zespół "Ruchu" w Nowym Sączu nie tylko przynosi dochody, ale też nadrabia straty, jakie ma oddział firmy w Krakowie. Członkowie załogi twierdzą nawet, że przyłączenie sądeckiego "Ruchu" do jednostki w Tarnowie to pogrzebanie kolportera żywcem.

Wczoraj odbyło sie spotkanie pracowników i dyrekcji z prezydentem Ryszardem Nowakiem oraz posłami Arkadiuszem Mularczykiem i Wiesławem Janczykiem. Zapowiadają oni podjęcie starań o utrzymanie Zespołu "Ruchu" w Nowym Sączu.

- Decyzja o likwidacji oddziału, który przynosi około 700 tys. zł zysku rocznie, jest dość niezrozumiała. Będziemy się więc zwracać do Ministerstwa Skarbu i do prezesa spółki, żeby ustalić, czy jest to naprawdę jedyne i konieczne rozwiązanie - mówił na spotkaniu Mularczyk. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,80

  • Śr

    1,27

  • Min

    0,87

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4649

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane