Klienci poszukują w sklepach pyz z nadzieniem mięsnym

Autor: dlahandlu.pl 10 marca 2010 09:21

Danie gotowe znacznie przyspieszają przygotowywanie posiłków. Popularnymi mrożonymi potrawami na polskim rynku są pyzy. - Bez wątpienia najpopularniejsze są pyzy z nadzieniem mięsnym. Trochę ustępują im czyste pyzy ziemniaczane. Nie ma dnia żebym nie sprzedała kilku paczek pyz - informuje sprzedawczyni z warszawskiego sklepu.

Mniej popularnymi rodzajami są pyzy z kapustą, z kapustą i grzybami. Inną, zbliżoną kategorią mrożonek są knedle owocowe. - Najchętniej spożywane knedle są nadziewane owocami, szczególnie śliwkami i truskawkami. Ich sprzedaż wzrasta miesiącach zimowych. Myślę, że dlatego, że nie można kupić świeżych owoców. Mrożonki nie wymagają specjalnych akcji promocyjnych. Klienci przychodzą do sklepu z zamiarem kupienia konkretnego produktu - twierdzi sprzedawczyni.

Według firmy Nielsen wartość sprzedaży mrożonek mącznych w okresie od kwietnia 2008 r. do marca 2009 r. zamknęła się kwotą ponad 165 mln zł, co oznacza ponad 10% wzrost w stosunku do okresu poprzedniego. Produkty te nabywane są najczęściej w sklepach spożywczych, które generują ponad połowę (50,8%) sprzedaży kategorii. Wśród nich dominują sklepy średnie, następnie małe, a na końcu duże sklepy spożywcze.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,50

  • Śr

    4,80

  • Min

    2,89

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4649

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane